Ogłoszenie




Forum opiera się na wątkach yaoi (miłość pomiędzy chłopakami), więc jeśli taka tematyka Ci nie odpowiada, radzę skierować się na inne zakątki internetów. A całą resztę witam z szeroko otwartymi łapkami! Mam nadzieję, że będzie Wam się tu dobrze grało i miło spędzało czas, zarywając nocki dla erpienia swoim chłoptasiem. A tak z mojej strony: jeżeli najdą Was jakieś wątpliwości co do funkcjonowania forum albo jeśli napotkacie jakiś kłopot, śmiało możecie pisać na numer gg: 33774595. Pamiętajcie, że administrator to też człowiek, więc spokojnie jak na wojnie. Na ogół jestem grzeczny i nie gryzę... no chyba, że jakiś przystojny seme by sobie tego zażyczył. ~ Kyo





#1 2013-08-09 22:01:52

Tatsurou Mishike

przelotny czytelnik

Okryty cieniem drzew stolik przed włoską kawiarnią.

Rozchodzi się tu aromat drobno mielonych ziaren kawy, słodkich wypieków i dobrej atmosfery.
Hah. Tego, pewnie i tak nikt poza mną tego nie robi, ale pomyślałam, żeby stworzyć wątek dla ludzi piszących wiersze .o.
Coż... Oto moje parę prac... Które jednocześnie wiszą u mnie na ścianie, uhum.


w niewonnej sukni inspiracja - the GazettE "Taion" (teledysk)

pan młody składa
welon na mogile

zapach płaczu
rozszedł się po kościach

i dopóki śmierć


to tylko ka inspiracja - the GazettE "Taion" (piosenka)

umrzeć to nie znaczy zniknąć
ani odejść

to znaczy
pójść dalej gdzieś gdzie czekają
unieść się na skrzydłach wiatru
i dolecieć do granic
opaść jak kropla wody
i wsiąknąć w nieistotne

śmierć jak litera k
koniec początku
i początek końca


pozwól mi spać przy twoim imieniu inspiracja - moje własne przeżycia oraz tekst "Guren" - the GazettE

zniknęła szara kropka z widnokręgu
zostawiła po sobie tylko
wymiętolone echo imienia
któr e chciałabym zapomnieć
którego nie mogę wzywać
ale kurczowo trzymam pod poduszką


skłam z uśmiechem inspiracja - przemyślenia na temat miłości o.o'

karmisz mnie nieprawdą
a mimo to proszę o kłasmtwo

chcę tonąć w obojętnych oczach
wsunąć się w objęcia które ranią

nienawidzę tak kochać
zabijasz mnie nie szkodzi


Uważam, że to najlepsze z moich wierszy, przy czym najbardziej lubię w niewonnej sukni oraz pozwól mi spać przy twoim imieniu (to drugie z powodu wspomnień o osobie, o której jest ten wiersz, a to pierwsze... po prostu najlepszy wiersz w mojej pseudokarierze)
A Wy co myślicie?

 

#2 2013-08-09 22:44:55

Tetsu Isoruko

postać specjalna ★

Skąd: Syberia, czaisz?
Zarejestrowany: 2013-08-09
Posty: 84
Punktów :   
Status: seme
Rasa: wampir
Partner: hahahahah, nie.
Znaki szczególne: czy ja wiem - kły?
Ekwipunek: Pierścionek - sekretnik

Re: Okryty cieniem drzew stolik przed włoską kawiarnią.

No dobra, jak już ktoś zaczął... tylko ostrzegam, totalne beztalencie, co rymów znaleźć nie umie x.x

A twoje wiersze są bardzo ładne ^ ^


~*~
Po przeciwnych stronach lustra
kobieta i mężczyzna.
Skazani na wieki samotność.
Zmuszeni na patrzenie na siebie.

Zakazana ich miłość.
Namiętność na wielki.
Dwie dusze splecione
ciernistym drutem.

Ani jednej pieszczoty.
Ani jednego pocałunku.
Tylko spojrzenie.
Tylko cierpienie.

Śmierć, to o nią błagają.
Przeklęci przez los.
Źle dobrani na początku,
teraz za to płacą.

Kochankowie nocy.
Po przeciwnych stronach lustra,
płacą za swoje grzechy.


~*~
Namiętność i pasja.
Mrok i tajemniczość.
Tak różne...
Takie same...

Spotykają się na krawędzi spojrzenia.
Tam, gdzie tylko anioły potrafią spojrzeć.
Tak, gdzie demony mają moc.

Pasja miesza się z mrokiem.
Namietność z tajemniczością.
I tak rozpoczyna sie taniec.
Taniec dwóch ciał.

Krew wymiesza sie ze łzami.
Ciała zatracą granice.
Zostanie tylko to, co prawdziwe.
Wszystko ludzkie starci sens.

Okowy rozumu opadną.
Granice serca znikną.
Pozostaną pierwotne instykty.
Nie będzie nic sztucznego.

Poznamy o sobie prawdę.
Kłamstwa zginą w piekielnym ogniu.
Poznamy wszystkie tajemnice.
Będziemy się pławić w blasku.

A gdy wszystko sie skończy.
Gdy granice powrócą.
Zostanie wypalona pasja,
Zostanie spełniona namiętność.
Zostanie oświetlony mrok
I oczywista tajemniczość



~*~
Życie jest jak tafla szkła.
Jedna rysa tworzy pęknięcie.
Zostawiony ślad nie schodzi.

Dusza przypomina witraż.
Każde szkiełko jest inne.
Każde wyjątkowe.

Serce jest jak kielich.
Kruche, słabe.
W dobrych rękach -
bezpieczne.

Jestem taflą szkła.
Mam pełno rys, pęknięć.
Mój witraż jest pełen kolorów.
Mój kielich popękany w wielu miejscach.
Muszę dalej walczyć.
Nie rozpadnę się



Oto "arcydzieła" sztuki pisarskiej

Ostatnio edytowany przez Tetsu Isoruko (2013-08-09 22:52:27)


~ Tetsu ~

With nothing useful to say and no one to listen to it
Filling the deep with the pain, I slowly sink into it
Consider questionable things to try to get me through it
I've tried to push it away but I always give into it
Long for the taste of all the rain that finally helps subdue it
And washes this all away
Under this crushing wait
I'm sinking
It never goes away
The thinking
Echoes in empty rooms
Are saying
Time to erase the rest
...of me

Offline

 

#3 2013-08-09 23:40:45

Toshio Meishu

przelotny czytelnik

Re: Okryty cieniem drzew stolik przed włoską kawiarnią.

Tetsu Isoruko napisał:

~*~
Po przeciwnych stronach lustra
kobieta i mężczyzna.
Skazani na wieki samotność.
Zmuszeni na patrzenie na siebie.

Okej, jadę ostro i bez trzymanki, tak, jak mnie nauczyli moi komentatorzy na wrzeszcze.pl (polecam ten portal poetycki, potrafią zrobić wiele z warsztatem!)
Skazani na wieki samotności jest poprawniejsze. I to samo w czwartym wersie - zmuszeni DO patrzenia na siebie. Polszczyzna jest niczego sobie językiem i powinniśmy ją szanować, czyż nie?
Kurczę, dopiero pierwsza strofa, a już czuję, że rytmika u ciebie leży. Rytmikę wiersza bardzo ciężko wytłumaczyć - ja musiałam przez rok zgłębiać się w różnorakie wiersze, by poczuć, o co chodzi. Ale przeczytaj to na głos - czujesz, że coś jest nie tak? Coś nierytmicznego. Właśnie.

Tetsu Isoruko napisał:

Zakazana ich miłość.
Namiętność na wielki.
Dwie dusze splecione
ciernistym drutem.

Dooooooobra. JAK NA RAZIE OCENIAM STRONĘ TECHNICZNĄ, zapomniałam wspomnieć. wiersz jako całość ocenię pod koniec. Tak więc... *skup się na technice, na technice* "Zakazana ich miłość" brzmi mi jak nie z tej epoki. Mamy dwudziesty pierwszy wiek, dzień dobry, piszemy współczesnym językiem. Namiętność na WIELKI? Chyba wieki. I to też podciągam pod technikę - tutaj mamy małe zamieszanie. Zakazana ich miłość./Namiętność na wieki. Wut? O co chodzi? Czy tutaj chodzi o to, że namiętność też jest zakazana? Nie rozumiem tutaj, jestem skołowana. Dwa ostatnie wersy... Ale nie, to na koniec. Dobra, dalej.

Tetsu Isoruko napisał:

Ani jednej pieszczoty.
Ani jednego pocałunku.
Tylko spojrzenie.
Tylko cierpienie.

Okej. Powtórzenia mi się wydają zbędne. Niepotrzebne w tym wierszu. A w dodatku jak zdążyłam się domyślisz, piszesz wiersz biały (nierymowany), prawda? To trzymaj się tego i usuń rym w 2 ostatnich wersach.
Wiesz... Zwykle jestem przeciwna w podsuwaniu poetom gotowców, ale chcę Ci pokazać, jak ja bym napisała tę strofę.

Nie ma w nich pieszczot
pocałunków nie znają.
Kochają tylko oczyma,
znają wyłącznie cierpienie.
(borze, jak ja nienawidzę używać interpunkcji w wierszach, to nie dla mnie >.<)


Tetsu Isoruko napisał:

Śmierć, to o nią błagają.
Przeklęci przez los.
Źle dobrani na początku,
teraz za to płacą.

Cóż... Interesujące. Nie potrafię się tutaj do niczego przyczepić, a wpatruję się w to od dziesięciu minut. Uh. A, mam! Pierwszy wers brzmi znowu, jakby pisał Mickiewicz. Pobudka! W sumie, dwa ostatnie też bym zmieniła. A przeklęci przez los... Błagam... Nie ma nic oryginalniejszego? Na początku omamiła mnie całkiem ładna zgrabność tej zwrotki, jednak teraz widzę, że błędy są. Uh.

Tetsu Isoruko napisał:

Kochankowie nocy.
Po przeciwnych stronach lustra,
płacą za swoje grzechy.

Znowu to lustro. A, nie, czekaj, strona techniczna. Okej. Powtarzasz się z słowem płacą, i to niezbyt jest przyjemne. Okeej, tak na koniec - rytmikę masz fatalną, zapewne piszesz tylko dla szuflady, prawda? Ponieważ każdy nieco obyty w współczesnej poezji by Ci zwrócił na to uwagę. Tak sądzę.

Dobra. *idzie czytać całość jeszcze raz*
Eh, tematyka jest banalna, zwroty, których używasz, oklepane jak dupa prostytutki, cóż ja mogę powiedzieć... Temat miłości, która jest zakazana jest baaaaardzo nudny, a to z racji tego, że wszystko, co miało zostać napisane w tym temacie, już dawno zostało napisane. Bardzo ciężko napisać coś nowego, oryginalnego. A o to chodzi w wierszach, prawda? Nie o to, by powtarzać frazesy czy ładnie łączyć to, co powiedziały inne osoby, a stworzyć coś własnego, wyjątkowego, niepowtarzalnego - n a s z e g o. Taką zasadą się kieruję w ocenianiu i pisaniu wierszy. Także wracając - co do długości wiersza, jak na tę tematykę i takie słowa jest on za długi. Idzie zasnąć podczas czytania, naprawdę. Miliony podobnych wierszy krąży w internecie. Gdyby jeszcze to było coś, co mnie powaliło na kolana, coś, co było by takie woow, że błagałabym na kolanach o więcej - to mogłoby i mieć piętnaście stron. Jednak to nie jest coś takiego. Eh. Nie mówię, że talentu nie masz - masz zadatki na dobrego wierszopisarza, ale Twój warsztat jest bardzo nieoszlifowany i należałoby nad nim mocno popracować. Zapytasz jak? Otóż najlepiej czytając wiersze innych. Kurczę, nie wiem, czy mogę reklamę tak robić, ale ponownie polecam Ci wrzeszcze.pl - objadą Cię tam jeszcze ostrzej, niż ja tutaj, ale powiedzą też dokładnie, jak możesz poprawić swoje błędy. Tam mnie nauczyli mniej więcej pisać, tak, że teraz nie jestem idiotką, która pisze masowo, a pisze powoli, w swoim tempie, ale dobrze. Mnie tam nie ujrzysz - obecnie moja poetycka wena leży trupem, nie potrafię nic napisać nowego, ewentualnie jakieś gówna, a tak wchodzić tylko, by oceniać, to mi jakoś wstyd. Cóż, nie wiem, czy tam się zarejestrować, bo wiem, jak krytyka boli - moje pierwsze wiersze prawie dwa lata temu wrzucałam chyba z 15 wierszy i wszystkie jebut poszły do kosza, zanim ogarnęłam, co robię źle i co należy poprawić. No i naaaprawdę, jak jesteś gotów na dawkę mocnej krytyki, to serdecznie tam zapraszam, jak nie - cóż, nie wiem, co zrobisz, ale poziom radziłabym poprawić. Aha, i jeszcze - właśnie na wrzeszczach znajduje się sporo wierszy, na których możesz się "wyrobić" ;)

Ostatnio edytowany przez Toshio Meishu (2013-08-09 23:43:57)

 
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic


Vampire Knight Image and video hosting by TinyPic

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.3pk.pun.pl www.led.pun.pl www.szczeppangea.pun.pl www.redtube.pun.pl www.firataleague.pun.pl